Селектор јуниорки после друге победе на СП: Следи нам припрема за одлучујћи меч!
Јуниорке Србије су оствариле и други тријумф на Светском првенству у Кини. После Парагваја, наша селекција је савладала и Анголу резултатом 26:16 (12:7). Овом победом јуниорке су обезбедиле пласман у другу фазу такмичења.
Селектор јуниорске репрезентације Зоран Барбуловић је после меча истакао да је Ангола намучила наше јуниорке.
"Била је тешка утакмица, гледали смо их јуче против Аустрије и видели да је у питању једна врло атлетски спремна екипа. Њихове нежне и брзе девојке су нас пуно намучиле и у нападу и у одбрани. Десиле су нам се две, три лакше повреде, били смо мало нервозни на почетку зато смо имали неких промашаја и техничке грешке. Морам да похвалим одбрану која је изнела прави терет, 16 примљених голова је добра ствар. Сада нам следи дан паузе, мали одмор уз тренинге, припрема за одлучујућу утакмицу за прво место у групи", изјавио је селектор.
Наредни меч Србија игра 27. јуна против Аустрије, девојке ће играти за прво место и преношење максималаног броја бодова који би нам значајно олакшао даљи пут на првенству. Голманка наше селекције Ивона Грујичић која је имала 16 одбрана на овом мечу је истакла да је врло поносна на своје саиграчице.
"Желела бих да честитам мојој екипи на сјајно одиграној утакмици, уопште није била наивна, Ангола није лака екипа. Али, биле смо спремне, испоштовале смо све што је тренер рекао и поносна сам на ове девојке. Идемо даље и у нове победе", закључила је Грујичић.