Јуниорке са максималним учинком одлазе у наредну рунду СП


Јуниорке Србије збележиле су и трећу победу у групи на Светском првенству и са максималним учинком су се пласирале у наредну рунду ткамичења. Овог пута наше девојке биле су боље од Аустрије 29:27.

У веома борбеној, динамичној и неизвесној утакмици, наш тим је добро контролисао игру и дитирао дешавање на терену. У 18. минуту било је 6:9, потом 11:12, а онда су Радовић и Оташевић погодиле за 11:14 и одлазак на одмор.

У наставку меча је Аустрија постигла три лака поготка и дошла на 15:16, уследила је серија нашег тима преко Жакуле, Ђекић и Станић и онда је уследио период игре по три поготка н аобе стране. 

У 50. минуту је било 23:23, потом је наш тим преко Оташевић, Ранковић и Милосављевић постигао три гола и ту предност одржао до краја. 

Србија је играла у саставу: Жакула 1, Петковић, Недељкоић 2, Грујичић, Јанковић, Радовић 4, Јанковић 1, Милосављевић, Оташевић 4, Душић 1, Тановић, Ђекић 4, Булатовић 2, Ранковић, Станић 6, Чинку.

 

ПРВО КОЛО

Србија - Парагвај 40:15

Аустрија - Ангола 29:22

 

ДРУГО КОЛО

Србија – Ангола    26:16

Парагвај – Аустрија 15:29

 

ТРЕЋЕ КОЛО

Ангола – Парагвај  24:11

Србија – Аустрија  29:27

 

1. СРБИЈА             3    3    0    0    95:58    6

2. АУСТРИЈА        3    2    0    1    85:66    4

3. АНГОЛ              3    1    0    2    62:66    2

4. ПАРАГВАЈ        3    0    0    3    41:93    0